Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı

kırmızı katalog indir butonu

Otomatik garaj kapısı seçerken, işletmeler kullanım amaçlarını ve taleplerini mutlaka göz önünde bulundurmalıdır.

Dekoratif garaj kapıları, tüm doğa koşullarından korur. Ayrıca, hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı da firmanızın güvenliğini temin eder..

Konut ve iş yerlerindeki güvenliği sağlayan kapılar arasında, bu garaj kapılarının önemi oldukça fazladır. Garaj kapılarının tasarımları bir çok farklı tarzda ve tümüyle kullanıcı odaklıdır. Kapıların otomatik ve manuel seçenekleri bulunmaktadır. Otomatik garaj kapıları, son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken kapılar olmuştur.

Otomatik olmasına rağmen, elektrik kesintisi gibi durumlarda manuel şekilde açılıp kapanabilmektedir. Son teknoloji kullanılarak en iyi malzemelerden üretilen kapılar müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktadır.

Katlanır Garaj Kapıları

Katlanır garaj kapıları, her iki yana doğru katlanarak açılan kapılardır. Kapılar açılırken, alandan ciddi miktarda tasarruf sağlanmaktadır.Eskiden manüel sistem olarak kullanılırken günümüzde otomatik olarak da tasarlanabilmektedir. Katlamalı kapı modellerine genellikle müstakil ev ve iş yerlerinde rastlanmaktadır.

Garaj Kapıları Nasıl Olmalıdır?

Otomatik garaj kapısı modelleri bizzat firmamız tarafından üretilmektedir. Avrupa kalite belgelerine sahip olan kapılarımız %100 Yerli Üretimdir. Donanım parçaları ve sandviç panel ekiplerimiz tarafından yapılan ölçümlere göre üretilmektedir.

Dekoratif garaj kapıları, çelik saclı sandviç panellerden yapılmaktadır. Sandviç paneller, boyalı çelik sac levhaların aralarına yüksek basınçlı poliüretan enjeksiyonu yapılarak üretilir. Enjekte edilen yüksek basınçlı poliüretan ses ve ısı izolasyonunu sağlar.

Seksiyonel garaj kapılarında bulunan pencereler ışık girişini sağlar. Ayrıca, kapıya şık bir görünüm de kazandırmış olur.

Dekoratif garaj kapılarının hareketi, kapı geçiş yüksekliği ile tavan yüksekliği arasındaki mesafe kullanılarak panellere bağlanan makaraların rayda yaptığı kayma ile sağlanır.

Seksiyonel garaj kapı panellerinin önünde ve arkasında bulunan levhalar birbirine 4 katlı olacak şekilde kenetlidir. Böylece, yüzeyler arasında malzeme ayrılması sorunu yaşanmaz.

Dekoratif göbekli paneller özel parmak sıkıştırma koruma sistemine sahiptir. Böylece, parmakların herhangi bir nedenle paneller arasına sıkışmasının önüne geçilmiş olur.

Otomatik Garaj Kapısı Özellikleri Nelerdir?

Garaj kapısının rüzgar direncini artırmak için panellerin üzerine içten boyalı çelik rüzgar destek saclarından fayda sağlanır. Ayrıca, menteşelerin ve kapı kolu olan yerlerdeki deformasyonun önüne geçmek için 4 katlı sac yapısıyla güçlendirilmiştir. Kapının ray hareketini sağlayan tekerlek setleri, gürültüyü önlemek için polyamidden yapılmıştır.

Garaj kapıları oldukça sessiz çalışır. Talep ettiğiniz sayıda uzaktan kumanda eklemek mümkündür. Ayrıca, ilave buton bağlanır. Elektrik kesildiği zaman da motor manuel olarak kapıyı açmak mümkün hale gelir.

Ek olarak, opsiyonel bir seçenekle kapıda otomatik kapanma sağlamak ve kapıya emniyet fotoseli bağlamak mümkündür.

Otomatik garaj kapısı panelleri arasında ve kapının dört bir yanında bulunan EPDM contalar kir, hava, yağmur suyu yada tozun içeriye girmesine engel olur.

Otomatik Garaj Kapıları Nasıl Çalışır?

Garaj kapısı

  • Ray sistemi içinde kayarak,
  • Kurmalı yay sistemi sayesinde manuel olarak
  • Vidalı Sistemler üzerinde x y z ekseninde hareket ederek.
  • Vidalı Milli Sistemler x y z ekseninde hareket ederek.
  • Servo Kızaklı Sistem x y z ekseninde hareket ederek.
  • Katlanır Sistemler dahilinde katlanarak
  • Döner Sistemler sayesinde dönerek

 kısaca kolaylıkla açılır ve kapanır. Kapının mevcut ağırlığı kullanıcıyı etkilememektedir. Ayrıca, herhangi bir cisme teması halinde kapının durmasını sağlayan Pnömatik güvenlik sistemi vardır.

Menteşelerle birbirine bağlanan panellerden oluşmaktadır. Kapının açılıp kapanması sırasında, her bir panelin kenarındaki tekerlekler yuvarlanarak çalışır. Her panelin arasında konumlanmış olan menteşeler, ray üzerinde kavisli kısım üzerinde bükülür. Böylece, kapı komple açıkken tavana paraleldir. Tamamen kapalıyken de duvarla aynı hizadadır.

Açıklık üzerinde bir çift yüksek gerilim yayı vardır. Ayrıca, kapıyı çalıştıran ve sadece biraz açıkken aşağı kaydırmayı önleyen kablolar mevcuttur. Üstelik, fazla bir bakım gerektirmez, doku ve renk içeriği donanımı ve pencere ekleri kullanıcının talebine uygun olarak değişir.

kırmızı tulumlu işçiler garaj kapısı montajı yapıyor