Otomatik Kapı Sistemleri

Fotoselli Kapı Sistemleri

kırmızı katalog indir butonu

Fotosel sözcüğü ışıktan elektrik üreten hücre anlamına gelmektedir Yana kayar Fotoselli Kapılar, Fotoselli Kapı Sistemleri ise bir çeşit fotosel sisteminin kullanıldığını kapılardır. Bu kapılar halk arasında ‘radarlı kaplı’ ya da ‘kayan kapılar’ olarak bilinmektedir.

YANA KAYAR FOTOSELLİ KAPILAR

Otomatik yana kayar fotoselli kapılar, fotoselli kapılar içerisinde en çok kullanılan kapılardır. Hastane, otogar, havalimanı, alışveriş merkezleri, restoran, ve otel gibi bir çok yerde kullanılmaktadır. El değmeden açılabilir olması böylelikle yana kayar fotoselli kapı lardan mikrop bulaşma riskini en aza indirir. Sahip olduğu iklimlendirme özelliği üstelik ısı kaybını önler ve sıcaklığın sabit kalmasını sağlar. Yana Kayar Fotoselli kapılar aynı zamanda sıcaklığın sabit bıraktığından tasarruf sağlar.

HERMETİK YANA KAYAR KAPI

Şirketimiz tarafından üretilen hermetik yana kayar kapılar otomatik ve manuel olmak üzere iki çeşittir. Hermetik kapılar tam yalıtım aynı zamanda hava sızdırmazlığını sağlamak için üretilmiştir. X-Ray, hava yalıtımı üstelik ses yalıtımı gereken her yerde kullanılabilir. Ameliyathanelerde, gemi ve teknelerde kullanılabilir.

DÖNER FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ

Döner fotoselli kapıların manuel döner kapılardan farkı giriş ve çıkışlarında bulunan sensörlerdir. Firmamızca üretilen döner fotoselli kapıların en önemli özelliği sağlamış olduğu yalıtımdır. Sıcaklığı içeriye hapsederek muazzam bir tasarruf sağlar. Döner fotoselli kapıların 2-3 ya da 4 kanatlı olanları mevcuttur. Sinek, toz, gürültü ve benzeri şeylerin ortama girmesi sonuçta döner kapılar tarafından engellenmektedir.

MANETLİ KAPI

İnsan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda genellikle tercih edilen manetli kapılar genellikle camdır. Manetli kapılar bulunduğu ortama estetik bir görüntü katmaktadır. Manetli kapılarda genellikle 10mm temperli cam kullanılmaktadır.

EĞRİSEL KAPI

Eğrisel fotoselli kapılar uzun yıllardır yaygın şekilde kullanılmaktadır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu kalabalık ortamlarda sıkça tercih edilmektedirler. Yarım daire şeklinde olan eğrisel kapılar estetik açıdan güzel bir görüntü sunmaktadır.

TELESKOPİK KAPI

Teleskopik kapı açılır kapanır kanatları olan fotoselli kapı sistemlerinden biridir. Duvar üzerine ya da kendi üzerine açılabilmektedir. Genelde kısıtlı geçiş imkanlarına sahip olan alanlarda kullanılmaktadırlar. Teleskopik kapılar dar alanlarda geniş imkan sağlamaktadırlar ve uzun ömürlüdürler.

PANİK KAPILARI

Yangın, afet vb. Herhangi olumsuz bir durumda insanlar anın etkisi ile motor becerilerini istedikleri gibi kullanamayabilirler. Örneğin basit bir kapıyı açma eylemi bile o an için çok karmaşık gelebilir. Bir diğer ifade ile ‘insanın eli ayağına dolaşabilir’. Bu ve benzeri durumlarda insanların daha kolay alandan tahliyesini amaçlayan panik kapıları daha kolay açılan bir mekanizmaya sahiptir. Sadece aşağıya çekilen bir mandal vasıtasıyla çalışan kapılar yaşlı ve çocukların tahliyesi için de büyük önem taşıyor.

yana kayar fotoselli kapı açık halde