Otomatik Kapı Sistemleri

SARMAL YANGIN KAPISI

kırmızı katalog indir butonu

Sarmal yangın kapısı yüksek sıcaklık bulunan alanlarla güvenli alanlar arasında güvenlik bariyeri işlevi görmektedir. Endüstriyel yangın kapısı, diğer kapıların aksine galveniz çelikten üretilmektedir. Galveniz çelik; eritilmiş çinko, çelik aynı zamanda demirin karışımından üretilen çok dayanıklı bir maddedir.

Çelik Yarım Açık Sarmal Yangın Kapısı

Galveniz çelik aynı zamanda uçak, sanayi vb. birçok alanda kullanılmaktadır. 19/12/2007 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ‘’Binaların Yangından Korunması Hakkında’’ çıkan yönetmelik sonrasında yangından korunma sistemlerinin uygulanmasını zorunlu hale getirmiştir. Aynı zamanda Sarmal yangın kapıları söz konusu yönetmeliğin 4. Maddesinde bulunan tanıma uygundur. 

SARMAL YANGIN KAPISI KULLANIM ALANLARI

 Sarmal Alev kapısı çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Üretilen bu kapılar genellikle yüksek sıcaklıkların olduğu endüstriyel fabrikalarda ve sanayi bölgelerinde tercih edilmektedir. Endüstriyel yangın kapılarının tercih edildiği bazı sanayi alanları şunlardır: 

  • Kimya sanayisi, 
  • Boya sanayisi, 
  • Otomotiv sanayisi, 
  • Maden işletmeleri 
  • Demir çelik fabrikaları.
  • AVM, şirket, 
  • Okul ve hastanelerde 

bulunan yangın kapılarının yerine de kullanılabilir. Sarmal yangın kapılarının bu kadar yaygın kullanılmasının sebebi sunduğu avantajlardır. Endüstriyel yangın kapıları içinde bulunduğu alanın sıcaklığını diğer tarafa yansıtmamaktadır. Yangından dolayı oluşan dumanı içine hapsedip dumanın oluşturacağı zararı önlemektedir. Bu durum neticesinde sarmal yangın kapısı kullanılan alanlarda can ve mal kaybı en aza indirilmiş olur.

SARMAL YANGIN KAPI FİYATLARI

İmal edilen sarmal yangın kapısı kullanılacağı alanın ölçüsüne göre özel olarak üretilmektedir. Endüstriyel yangın kapısı fiyatlarını, kapının büyüklüğü ve hemde kapının imalatında kullanılacak olan çeliğin miktarı belirlemektedir.

ENDÜSTRİYEL YANGIN KAPISININ ÖZELİKLERİ

Güvenli bir alan sağlayan bu kapılar genellikle yukarıya doğru açılan kepenk şeklinde üretilmektedir. Endüstriyel yangın kapısının en önemli özelliği yüksek sıcaklığın olduğu ya da oluşabileceği ortamlarda hem can hemde mal kaybını en aza indirmektir. Yangın kapısının bir diğer özelliği de kullanılacağı yere özel olarak tasarlandığından sıfır geçirgenlik özelliğine sahip olmasıdır. Sıfır geçirgenlik özelliğine sahip olan Endüstriyel yangın kapıları dumanın sonra sıcaklığın oluşturduğu tehlikeyi minimum düzeye indirmektedir. Sarmal yangın kapılarının özelliği sadece sıcaklığa ya da yüksek ateşe karşı değildir. Darbeye ve patlayıcı maddeye karşı da dayanıklıdır.