Otomatik Kapı Sistemleri

Ağrı Otomatik Kapı Fiyatları

Ağrı otomatik kapı fiyatları denildiğinde akla ilk EDEKA gelir! Otomatik kapılar ayrıca, evde ve işte hayatı bizim için kolaylaştırıyorlar, aynı zamanda yardım ve destek sağlıyorlar.

otomatik kapi sistemleri beyaz icon

Ağrı otomatik kapı fiyatları denildiğinde akla ilk EDEKA gelir! Otomatik kapılar ayrıca, evde ve işte hayatı bizim için kolaylaştırıyorlar, aynı zamanda yardım ve destek sağlıyorlar. Otomatik kapı sistemlerimiz tasarımdan işlevselliğe kadar neredeyse sınırsız olanaklar sunar. Genel olarak otomatik kapılar trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılırlar. Kamu binaları, oteller, mağazalar veya hastanelerde kullanılabilirler. Otomatik kapılar engelsiz erişimin konforunu sunar. Göze batmayan ve güvenilir bir şekilde çalışır. Böylece kullanıcı eczaneler, bankalar veya fırınlar gibi otomatik kapıları neredeyse hiç fark etmez. Bölgesine hâkim olan firmamız Ağrı otomatik kapı fiyatları konusunda da en uygun ve kaliteli otomatik kapıyı sizlere sunuyor. 

Otomatik kapı sistemleri binada çeşitli işlevleri yerine getirir. Rahat ve güvenli erişim sağlar, insan akışını düzenler ve hassas alanlara erişim sağlar. Ayrıca kapılar güvenilir bir şekilde kapandığından binada enerji tasarrufuna yardımcı olabilirler. EDEKA Otomatik Kapı Sistemleri, tasarım, çeşitlilik, güvenlik ve rahatlık sağlar. 

Güvenli, şık ve tasarruflu  

Otomatik kayar kapılar her ortama sessiz, güvenli ve şık bir şekilde uyum sağlar.  Açılma genişlikleri sayesinde- 2,50 m’den fazlası dahi mümkündür. Ayrıca daha fazla insan akışı için yeterli alan sunarlar. Ayrıca sallanan kapı kanatları ile yollar bozulmaz. Özellikle sağlık kuruluşlarında hijyen gereksinimlerinin hassas yönü otomatik kayar kapılar ile ideal bir şekilde çözülebilmektedir. Ağrı otomatik kapı fiyatları ile EDKA birçok bölgede alanında lider firmadır. 

Otomatik döner kapı, genellikle güçlendirme içinde kullanılmaktadır. Dar girişlere sahip yeni binalar ve eski bina tadilatları için mükemmel, yerden tasarruf sağlayan bir çözüm sunar. Özellikle özel sektörde, tıbbi ve fizyoterapi uygulamalarında veya bakım/rehabilitasyon tesislerinde kullanılmaları vazgeçilmezdir. Ağrı otomatik kapı fiyatları ile EDKA özel sektörde birçok firmaya öncülük etmektedir. 

Otomatik döner kapılar, örneğin havaalanları, klinikler, oteller veya büyük alışveriş merkezleri gibi geniş binaların genel görünümünü mükemmel bir şekilde tamamlar. Döner kapılar, işlevsellikleri ve güvenlikleri, estetik mimarileri ve enerji tasarruflu yönleri sayesinde engelsiz, yüksek düzeyde rahatlık sunar. Sunulan otomatik kapıların avantajlarına ek olarak, kullanımları aynı zamanda sabit ve hoş bir iklim sağlar. İklimi içeriden ve dışarıdan ayırarak gürültü kirliliği önlenir. Isıtma ve soğutma maliyetlerinden tasarruf sağlanır. Kapı tipine bağlı olarak tek bir uzaktan kumanda ile güvenlik personeli tarafından çalıştırılabilirler. Alarm sistemleri gibi diğer teknolojileri otomatik kapılara bağlama seçeneği de mevcuttur.  

Ayrıca otomatik kapı, ticari ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılmakta, çevreye değer vermekte, güvenliği sağlamakta ve mekâna modernlik kazandırmaktadır. Manuel açma gerektirmediği için kullanıcılar için rahat ve pratik bir ortam sağlar. Ağrı otomatik kapı fiyatları sayesinde birçok firmaya modern bir görünüm kazandırıyor. 

Otomatik Kapıların Tarihsel Gelişimi  

Uzun bir süredir, insanlar tekrarlayan ve manuel işlevleri otomatikleştirmeye çalışıyor. 10. yüzyılda, Yunan matematikçi ve mühendis İskenderiyeli Heron , bölgedeki bir tapınakta kaydedilen ilk otomatik kapıyı çalıştırdı! O zaman, ateşin aktivasyonu ile çalıştı. Ancak, uzun bir süre sonra, 20. yüzyılda, 1965’te Kuzey Amerika’da otomatik kapılar öne çıktı. 

Otomatik kapı nasıl çalışır?  

Türü veya tasarımı ne olursa olsun, hepsi açma ve kapama sürecini tetikleyen sensörler aracılığıyla çalışır. Bu sensörler de teknolojiyle birlikte gelişti ve günümüzde bazı bölümleri var: 

– Basınç sensörleri  

Teknoloji ile otomasyonun başlangıcında, otomatik kapılar genel olarak basınç sensörü aracılığıyla çalıştı. İnsanların varlığını algılamak için kapı yanına kurulan bir tür kontrol matıdır. Kuruldukları yerde ağırlık veya basınç değişiklikleri tespit eder etmez kapıları açar veya kapatırlar. Günümüzde bu teknoloji eskidir ve sensörler çoğunlukla hareket veya sıcaklık ile iki şekilde çalışır ve aktif ve pasif olarak sınıflandırılır. 

– Aktif sensörler ve Ağrı otomatik kapı fiyatları 

Aktif sensör, kapı otomasyonunda en yaygın olanıdır. Bir varlık sensörü olarak çalışır ve tüm eylemi alıcıya iletilen kızılötesi dalgalar aracılığıyla gerçekleşir.  

Bir kişi alıcının menziline yaklaştığında, dalgalarla etkileşime girecek ve alıcının onları algılamasına neden olacaktır. Bu işlem sistemin kapının kapatılamayacağını anlamasını sağlar. Kişi artık kapsama alanında olmadığında, kapının kapatılabileceği sinyalini veren dalgalar alınacaktır. Bu sistem asansör kapılarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. 

– Pasif sensörler  

Pasif sensör, aktif modele göre daha hassastır ve insan vücut sıcaklığındaki kızılötesi dalgalardaki değişiklikleri algılar. Bu sensörler hem sürgülü hem de döner modellerde otomatik kapılara monte edilebilir 

Otomatik kapı açma modelleri  

Otomatik kapı dediğimizde muhtemelen alışveriş merkezlerinde, bankalarda, havaalanlarında ve diğer ticari kuruluşlarda kullanılan kapılardan bahsediyorsunuzdur. Genel bir kural olarak, hepsi aynı şekilde çalışır: onlara yaklaşırsınız ve yana doğru açılırlar. Ancak otomatik kapılar çok çeşitli tip ve modellerde mevcuttur. İdeal modeli seçmek için kapının kullanımını ve işlevselliğini düşünmek gerekir. Açılma açısından kayar veya döner olabilirler. 

Otomatik kayar kapı  

Cam kapı, sürgülü otomasyonun en yaygın türüdür. Genellikle insan akışının yoğun olduğu, ortamın ısısını korumanın gerekli olduğu ve kullanıcılara konfor ve pratiklik sunan yerlere kurulurlar. Bu, alışveriş merkezleri, hastaneler ve büyük mağaza ve süpermarket zincirlerinin yanı sıra restoranlar, ofisler ve diğer kuruluşlar için geçerlidir. Balkon ve balkonlarda bulunan kapılarla aynı işlevi görür, yapraklarının yandan açılması gerekir. Ancak bunlar genellikle otomatik değildir. Otomatik kayar kapı aynı işleme sahiptir, ancak sensörler tarafından etkinleştirilir. Ağrı otomatik kapı fiyatları konusunda EDEKA öncü bir firmadır. 

Otomatik döner kapı  

Genellikle yaygın olanlardan daha geniştirler. Estetik ve işlevselliklerinden dolayı çok fazla alan kazanmışlardır. Otomatik kapı isteyenler ve yanda kayar model yapacak yeri olmayanlar için mükemmel alternatiflerdir. 

Otomatik kapı için malzeme çeşitleri; 

Daha önce de belirttiğimiz gibi cam, otomatik kayar kapılarda en çok kullanılan malzemedir ve döner kapılarda da kullanılabilir.  Malzeme, ortamın iç ve dış kısmı arasında entegrasyonu teşvik eder, Temizlenmesi kolaydır ve kuruluşta çok fazla zarafet vermenin yanı sıra temiz ve hoş bir görünüm sağlar. Ahşap da yaygın olarak bulunan bir başka malzemedir. Bunun nedeni, çevreye daha incelikli bir görsel yön getirmesidir. Ahşap hala kullanıcılara daha fazla yakınlık ve mahremiyet sağlıyor.  Bu iki malzemeye ek olarak çelik, otomatik kapılar söz konusu olduğunda hala üstün bir seçenektir. Son derece dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra her zaman güvenliği ifade eder. Bir de pratik ve hafif PVC kapıları tercih edenler var. İşlevseldirler ve dış mekâna monte edildiklerinde rüzgâr basıncına ve güneşin etkilerine karşı dayanıklıdırlar. Sizde yedek parça konusunda ve Ağrı otomatik kapı fiyatları konusunda tereddütte düşerseniz yapmanız gereken tek şey EDEKA ile görüşmek! 

Otomatik kapı motorları ve sensörleri   

Otomatik kapı montajını tasarlarken, sistemin parçası olacak motor ve sensöre dikkat etmek önemlidir. Aynı anda güvenlik ve işlevsellik sunmaları gerekir. Örneğin, çok sayıda insan akışının olduğu bir yere monte edilen bir kapı, daha fazla güç gerektirir. Kurulumun başarısı ve kullanım kolaylığı için piyasada tanınan kaliteli bir tedarikçiye sahip olmanın şart olduğunu hatırlamakta fayda var. 

Otomatik kapı nasıl alınır?  

Otomatik kapı satın almadan önce ürünün ve tedarikçinin kalitesini kontrol etmeyi unutmayınız. Ticari bir temsilci aracılığıyla şirketinizin ihtiyaçlarını belirleyecek ve ihtiyacınız olan otomatik kapı tipi için ideal ürünü önerecek uzman bir şirketin desteğine güvenin. EDEKA satın alma adımı daha da basitleştirildi ve Ağrı otomatik kapı fiyatları konusunda dev bir adım attı. Sadece bu bağlantıya erişin ve yetkili bir ticari temsilciyle iletişim kurmasını isteyin. Web sitemizi kontrol edin ve çözümlerimizin neden otomatik kapınız için ideal olduğunu onaylayın!