Otomatik Kapı Sistemleri

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Sistemleri

kırmızı katalog indir butonu

Endüstriyel Seksiyonel Kapı sistemleri, fabrika gibi araç giriş çıkışlarının olduğu yerler için kurulmaktadır. Ancak araç giriş çıkışları gibi yerler için de talepte bulunulabilir. Araç dışında uçak ve büyük araç girişleri malzeme ve depolama tesislerinin mal giriş çıkışı yapılan kısımları için de uygundur.

3 beyaz hangar kapısı hangara montajlanmış şekilde

En üst düzeyde güvenlik sağlamaları, toza neme ve darbelere karşı üstün koruma sağlaması açısından tercih sebebi olmaktadır. Tesisinizin yoğun olarak kullanım gösteren ve aynı zamanda izolasyon da gerektiren kısımları için uygun çelik poliüretan dolgulu sandviç kapılardır.

En büyük avantajları, dikey olarak açılıp kapandığı için yerden tasarruf sağlamasıdır. Yani, bu türden yapılar için oldukça uygundur. Dahası, asla bir gürültü sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız. Enerji sarfiyatları ise oldukça düşüktür.

Mağazalar gibi vitrin düzenlemelerinin ve görselliğin öne çıktığı işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun dışında bu işletmelerin yüksek güvenlik önlemlerine de ihtiyaçları olduğu için, bu kapılar, firmalara bunların hepsini temin etmektedir.

Bu kapıları kapattığınızda, mekanın dış bağlantısı kesileceği için ışık da giremez. Eğer bunu istemiyorsanız pencereli kapı modellerini tercih edebilirsiniz. Dolayısıyla, kapılar kapandığında da ışıktan faydalanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, sistem kapalıyken insan giriş çıkışı olması için de kapı olması sizin için kolaylık sağlar.

Seksiyonel kapılar manuel ve otomatik olmak üzere iki çeşittir.. Otomatik olan kapıların kontrolü uzaktan kumandalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu kapı türünü büyük ve orta ölçekli işletmeler daha çok kullanılmaktadır.

Endüstriyel seksiyonel kapı kapı sistemleri ni gelin birlikte inceleyelim.

Otomatik Hangar Kapıları

Detaylı hesaplama ve işçilik gerektiren kapı türleridir. Bunun sebebi, uçak yada tersane gibi yerlere yapıldıkları için çok büyük olmalarıdır. Ayrıca, bu tesislerde giriş çıkışın yapıldığı yerler dev gibidir. Bu sebeple de herhangi bir hataya yer yoktur.

Hangar Kapıları, sadece uçak ve tesislere değil geri dönüşüm yerlerine de rahatça uygulanabilir. Her türlü endüstriyel ortama uyumlu yüksek kullanım performansı sayesinde üretim tesislerinde, uçak hangarlarında, tersanelerde ve geri dönüşüm tesislerinde kullanılmaktadır.

Bu kapılar bazı yerlerde tamamen dış cephe olarak planlanıp yapımı sağlanmaktadır. Bu gibi durumlarda bu kapıların bu amaca uygun ve dayanıklı malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Çünkü bu sistem hem dayanıklı hem kusursuz hem de izolasyonu sağlar nitelikte olmak zorundadır.

Kapıların dikey yönlü hareket kabiliyeti, hava akımlarını kullanım alanına girmesini en az seviyeye indirir.

Hangar kapılarımız çift cidarlı brandadan oluşmaktadır. Ayrıca, güçlendirilmiş gövde yapısı da üst seviyede rüzgar direnci sağlamaktadır. Kapıların kontrol paneli ise, gerekli olan IP 65 standartlarına tam olarak uyum göstermektedir. 

Otomatik olarak açılan modellerimizde kapı açma kapama işlemi butonla sağlanır.

Otomatik Fabrika Kapıları

Fabrika kapıları motorlu bir sistem tarafından yönetilen panelden veya çelik malzemelerden üretilmektedir. Zincirli sistemin çeşitli alternatifler vardır. Bunlar butonlu sistem ve otomatik kumandalı sistemdir. Kumandalı ürünlerde dışarıdan, içeriden veya her iki taraftan da idare edilebilen kumanda sistemi yapılmaktadır. Bu kapıların yaptırılması genel olarak güvenlik gerekçesiyle olduğu için tek yönden kumanda yöntemi de seçilebilir. Ancak iki taraflı kumanda seçeneği de son derece güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kapıların kolayca idare edilmesi için kullanılan butonlar bariyerin yanına yerleştirilebilir. Ancak isteğe göre danışma gibi ek binaların içerisine de konulabilmektedir. Bu kapılar özellikle kalabalık yerlerde araçların hızlarını azaltmaları için etki oluşturmaktadır.

Her ihtiyaca uygun ebatta yapımı yapılmaktadır. Fotoselli olarak tasarlanan kapılar son derece güvenlidir. Ek kapı yapımı, pencere bölümü, açılma kapanma hızı sandviç panelden üretim gibi birçok istek kullanıcının taleplerine göre karşılanmaktadır. Alıcı tarafından istenilmesi durumunda insanların giriş çıkış yapabileceği bir kapı bölümü de yapılabilmektedir.

Kapılar tüm tesislerin değişken rampa ve yükseltilerine uyumlu olarak tasarlanıp üretilmektedir. Montajında fazla süre gerektirmez, kolayca uygulanır.

Fabrika kapılarının bir diğer avantajı ise yerle birleştiği kısımda destekleme sistemi devreye girerek kapının zarar görmesine izin vermemesidir. Ürünlerimizde kullandığımız son kalite malzemeler ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Kapıların kullanım alanları sadece fabrikalar değildir. Aynı zamanda depolar ve otoparklar gibi giriş çıkışın hızlı olduğu yerlerde yine tercih edilmektedir.

Ürünlerimizin farklı renk çeşitleri mevcuttur ve tesisinizin farklı yerlerine uygun şekilde üretimini de yapmaktayız.

Görsel açıdan da oldukça hoş görünüme sahip olan kapılar uzun süreli kullanım için dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Bu sayede de, sel ve deprem gibi olumsuz durumlarda koruma da sağlamaktadır.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Sistemleri Fiyatları

Endüstriyel seksiyonel kapılar görüldüğü üzere çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hem güvenlik hem de yaşanabilecek iç ve dış olumsuz durumlar, hava şartları gibi bir çok etmene karşı koruma sağlar. Bu noktada da hem insan hem de ürünlerin korunmasını sağlamak için son derece kaliteli malzemeden kaliteli ürün üretme konusunda asla tavizimiz yoktur.

Fiyat konusuna gelirsek, bu konu oldukça değişkenlik göstermektedir. Her tesisin, fabrikanın yada işletme her ne olursa olsun ihtiyaçları farklı olabilmektedir. Ebat, renk, çeşit, malzeme gibi konular yapılması planlanan ürünün fiyatında değişikliklere neden olmaktadır. Dolayısıyla da, fiyatları konusunda belirli bir standardı uygulamak pek mümkün değil.

Bu yüzden sizleri satış ofislerimize bekliyoruz. Burada yetkili ve uzman ekiplerimizle yapacağınız görüşmelerle sizleri en uygun seçeneğe yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Elbette tüm iletişim kanallarından bize mesai saatleri içerisinde de kolayca ulaşabilmeniz mümkündür.

seksiyonel kapı yataklama sistemleri
Panel Kesitleri ve Yapı Tipine Göre Çözümler