Otomatik Kapı Sistemleri

Çelik Sarmal Kapı

kırmızı katalog indir butonu

Firmamız endüstriyel kapıların yanı sıra hava akışını engelleyen ürünleri, çok fonksiyonlu personel kapıları, yangın kapıları çelik sarmal kapılar ve yükleme teknolojileri çözümlerini sunar. Modern bir endüstriyel binanın her bir geçişine Edeka’nın kaliteli bir ürünü uyar. Tek çözüm ortağı ile çalışmanın sunduğu avantajlar:

  • Bütün ürünlerde montaj, bakım ve satış sonrası hizmetler için bir muhatap bulma
  • Birbiriyle uyumlu ürünler sunma
  • Tüm ürünlerin sevkiyatı otomatikman doğru sırada monte edilmesi
  • Uygulayıcı ve teknik personel tüm ürün yelpazesine hâkimdir

Çelik sarmal kapılar, fabrika holleri, depolar veya üretim tesisleri gibi tüm endüstriyel alanları dış alandan ayırır. Örneğin, özel kullanım için giriş kapıları veya garaj kapılarından çok farklıdır. Özel özelliklere sahip yapıda olmaları gerekir. Çünkü üzerlerindeki gereksinimler öncelikle önemli ölçüde daha iyidir. İkinci olarak, özel tasarımları her zaman ilgili endüstri odağına iç içe bağlıdır.

Sağlam ve kaliteli çelik sarmal kapılar

 Sağlam, kaliteli ve dolayısıyla vazgeçilmez bir çelik sarmal kapı, üretim makinelerinin ve malların rüzgâr ve hava koşullarına karşı %100 korunmasını ve hırsızların veya diğer davetsiz misafirlerin kolayca girememesini sağlar.

Çok üretimin olduğu yerde de çok şey olur. Bu nedenle çelik sarmal kapılar genellikle günde birden fazla açılıp kapanıyor. Buna göre, uzun vadede güvenilirdirler. Koruma sağlamak ve çok kısa bir süre sonra aşınma göstermemek için sağlam kaliteli malzemelerden yapılmalıdır. Uzun ömür olmak burada anahtardır. Ayrıca çelik sarmal kapılar aşağıdaki özellikleri karşılamalıdır:

  • Mümkün olan en düşük enerji kaybı için iyi yalıtım olmalı
  • Hem insanlar hem de mallar için yüksek güvenlik sağlamalı
  • Yerden tasarruf sağlayan tasarım olmalı
  • Sürdürülebilirlik ve aynı zamanda ekonomik özelliklerin yerine getirmeli

 

Çelik sarmal kapılar, bir dizi farklı kapıyı içeren toplu bir kapı sistemidir. Son derece yerden tasarruf sağlayan çelik sarmal kapılar oldukça özellikle yaygındır. Yüksek hızlı kapıların bir başka avantajlı özelliği daha vardır: özellikle hızlı açılıp kapanırlar. Bazı özel kapılar, özel yangın koruması ile donatılmıştır. Kısaca açıklanan en yaygın çelik sarmal kapılardır.

Bu tip çelik sarmal kapı, kapının sık sık açılıp kapanmasını gerektiren tüm üretim tesisleri için idealdir. Örneğin gıda ve üretim endüstrisinde durum böyledir. Yüksek hızlı kapılar, bu tür mekanlarda trafik akışı ve bunun sonucunda işletmede ihtiyaca verimlilik ve güvenlik sağlar. Bu tür kapılar garajlarda da kullanılabilmektedir. Bu türleri de oldukça yaygındır.

Yüksek hızlı çelik sarmal kapılar, dış kapılar veya elastik kapı perdeli ve sabit kapı perdeli iç kapılar olarak farklı versiyonlarda bulunmaktadır. Yüksek hızlı kapıların çeşitli versiyonları, üretim tesislerinde insanları ve makineleri korumak ve verimliliği üst seviyeye çıkarmak için kullanılan makine koruma kapılarıdır.

Kullanım alanları

Bu tip çelik sarmal kapılar, uçak hangarları veya tersaneler alanların olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Bunun sebebi açıldıklarında büyük miktarda yer kaplayabilmeleridir. Son derece sağlamdırlar: Aşırı sıcaklıklara, rüzgarlara ve benzeri hava koşullarına meydan okurlar. Bununla birlikte, kaldırma kapılarının da çok önemli bir ortak noktası vardır. Her koşula uygulanabilir ve bu nedenle evrensel olarak kullanılabilir.

Sonuç olarak, her çelik sarmal kapının, sorunsuz ve güvenli çalışmasını sağlamak için ustaca kurulması gereken kendine has özellikleri vardır. Bununla birlikte, her endüstriyel kapının sahadaki koşullara iyi derecede ve bireysel olarak uyarlanması da önemlidir.

Tasarım çeşitliliği

İster yüzey tasarımı, ister cam, personel kapıları veya uyumlu yan kapılar olsun- zevk almak için sadece birkaç sınır vardır. Çok sayıda tasarım seçeneği arasından seçim yapın: Çünkü burada tam olarak ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulacaksınız.

Güvenlik

Endüstriyel kapılarımızın deneyimli ve denenmiş güvenlik işlevleri, entegre bir sistemin güvenilmektedir. İşlevi için günümüzün gereksinimlerini karşılamaktadır. Tüm malzemelerin sağlamlığından açılma hareketinin hızına kadar kapılarımız yüksek düzeyde güvenlik sunar.

 

Çok fonksiyonlu kapıların planlanması özellikle karmaşıktır. Bireysel, küçük ölçekli sorular her zaman kapsamlı araştırma ve okuma gerektirir. Kapı seçenekleri ve gereksinimleri o kadar arttı ki, planlama için deneyimli uzmanlara giderek daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Tek bir kapı ile bile, uygun bir konsept, hatalardan, zamandan ve dolayısıyla maliyetlerden kaçınmak için mantıklı bir ön koşul olduğunu kanıtlıyor. 

Çelik sarmal kapılarımız gerekli tüm güvenlik sertifikalarına sahiptir. En çok kullanılan ölçülerde ve teknik konularda emniyeti test edilmiştir. Kontrol edilmiş aksamlar standart olarak milden kavramalı motoru, entegre paraşütü ve aynı zamanda da çelik sarmal kapı panosunu kapsamaktadır. Böylece sarmal kapılarımız Avrupa standartlarına uyum sağlamaktadır.

 

Sarmal çelik kapılarımız hem özel hem de Avrupa standartlarına uygun geçiş kapılarıdır. Geçerli yönetmeliklere uygundurlar. Tabii ki montajlarımızda geçerli standartlarına göre yapılmaktadır. Çelik kapıların profil tasarımı ve yüksek kaliteli vernik yüzeyi sarmal kapılarınızı evinizin reklamı haline getirir. Seçeneklere bağlı olarak renkli yüzeyler yapmak veya hizmet almak mümkündür.

 

Emniyet standartları

Dünya standardına göre sarmal çelik kapılar birçok emniyet gereksinimlerini karşılamalıdır. Tüm gereksinimler kullanıcıların zarar vermeden veya ürünlerin hasar almadan kapının kullanılmasını amaçlanır. Sıkışma veya tıkanma tehlikesi asgariye indirilmeli ve yay kırılma, halat kopma, zorlama, arıza yapan motor veya pano sebebi ile açık kapının aniden düşmemesi sağlanmalıdır. EDEKA tüm kapılarını bu standartlara kesin uyum içerisinde geliştirir, üretir ve hizmete sunar. Yeterli sertifika ve test raporlarını firmamızdan talep edebilirsiniz.

 

Bakım gerektirmeyen tamamen yağ geçirmez redüktör bulunur. Redüktöre içten bağlı sviç ünitesi ile acil manuel kol dâhildir. Milden kavramalı motorda açıklandığı gibi, ama ekstra motor gücünün sarım borusuna gücü aktarabilmesi için gerekli çelik dişliler ve uygun zincir sisteminden oluşur. Motor, taşıyıcı sistemlerin arızalanması durumunda kapı düşmesini engelleyen denetimli paraşüt ile formel edilmektedir.

Sarmal çelik kapı, astarlı ve kapı ana gövdesinin daha iyi sarılabilmesi için minimum çapı 172 mm olmakla beraber kapı enine maksimum 1/450 bükülmeye göre şekillendirilmektedir. Dübel, vidalama ya da elektro kaynak ile gövdeye monte edilebilmektedir.

Kaynakla montaj yapılacaksa alıcı tarafından daha önceden yapılan kasaya veya tarafımızca öngörülen çizime göre plakalara sabitlenebilmektedir. Tek tip konsol üzerine monte edilen ana rulman, sarım borusunun yataklanması için ölçülendirilir. Çelik sarmal kapı, zeminden ulaşılabilen calaska zinciri ile acil durumlarda da açılması mümkündür. Firmamızın montaj koşulları mevcut olan Avrupa şartlarına uymaktadır.

 

Firmamız alanında yeteri düzeyde teknik personele ve bilgi düzeyine sahiptir. Sizleri kapı modellerimizi görmek için mağazalarımıza bekliyoruz. Edeka olarak sektörün öncüsü olmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Daha fazlası için web sitemizi takip edebilirsiniz. Sizin için en iyi ürünleri sunmakta kararlıyız. Edekadoor.com olarak Türkiye de birçok firmaya ürün hizmeti vermekteyiz. Sizin ve istekleriniz bizim için her zaman ön plandadır

Çelik Sarmal Kapı

ÇELİK SARMAL KAPI SİSTEMLERİ